DSC1122BI2-074.2500T
DigiKey Part Number
150-DSC1122BI2-074.2500T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1122BI2-074.2500T
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
74.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
58mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)