DSC1121DI5-112.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1121DI5-112.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121DI5-112.0000T
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
112 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
35mA
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)