DSC1121CM2-033.3333 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1121CM2-033.3333
DigiKey Part Number
150-DSC1121CM2-033.3333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121CM2-033.3333
Description
MEMS CMOS OSC
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
35mA
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)