DSC1121BM5-016.0000T
DigiKey Part Number
DSC1121BM5-016.0000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121BM5-016.0000T
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
16 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC1121BM5-016.0000T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Obsolete
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)