DSC1121BI1-100.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1121BI1-100.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121BI1-100.0000T
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)