DSC1121AM1-100.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1121AM1-100.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121AM1-100.0000
Description
MEMS CMOS OSC
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)