DSC1121AI2-162.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
162 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN Exposed Pad
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1121AI2-162.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1121AI2-162.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121AI2-162.0000T
Description
MEMS OSC XO 162.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)