DSC1121AI2-029.4912
DigiKey Part Number
150-DSC1121AI2-029.4912-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121AI2-029.4912
Description
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
29.4912 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
35mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)