DSC1121AE5-024.5760 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
24.576 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN Exposed Pad
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1121AE5-024.5760
DigiKey Part Number
150-DSC1121AE5-024.5760-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121AE5-024.5760
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)