DSC1103DL5-063.5000
DigiKey Part Number
150-DSC1103DL5-063.5000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1103DL5-063.5000
Description
MEMS OSC XO 63.5000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
63.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
32mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)