DSC1103CL5-052.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1103CL5-052.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1103CL5-052.0000
Description
MEMS OSC XO 52.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
52 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
32mA
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)