DSC1103AI5-148.5000T
DigiKey Part Number
150-DSC1103AI5-148.5000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1103AI5-148.5000T
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
148.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
32mA
Package / Case
6-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)