DSC1101DM2-050.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
DSC1101DM2-050.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1101DM2-050.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101DM2-050.0000T
Description
OSC MEMS LOW PWR LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)