DSC1101CM3-024.0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
DSC1101CM3-024.0000
DigiKey Part Number
DSC1101CM3-024.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101CM3-024.0000
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)