DSC1033DI2-050.0000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 961
Datasheet
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
DSC1033DI2-050.0000
DigiKey Part Number
DSC1033DI2-050.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1033DI2-050.0000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DSC1033DI2-050.0000 Models
Category
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
4mA (Typ)
Part Status
Obsolete
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)