DSC1033CI1-033.0000T
DigiKey Part Number
DSC1033CI1-033.0000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1033CI1-033.0000T
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
33 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC1033CI1-033.0000T Models
Category
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Part Status
Obsolete
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)