DSC1004DI1-025.0000T
DigiKey Part Number
DSC1004DI1-025.0000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1004DI1-025.0000T
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
EDA/CAD Models
DSC1004DI1-025.0000T Models
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
6.5mA
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)