DSC1003DI2-037.1250
DigiKey Part Number
150-DSC1003DI2-037.1250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1003DI2-037.1250
Description
OSCILLATOR MEMS SMD
Customer Reference
Detailed Description
37.125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
10.5mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)