DSC1003BE1-025.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 20.628
Datasheet
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1003BE1-025.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1003BE1-025.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1003BE1-025.0000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
8mA
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)