DSC1001DI1-014.7456TV08 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 26
Datasheet
14.7456 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1001DI1-014.7456TV08
DigiKey Part Number
150-DSC1001DI1-014.7456TV08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001DI1-014.7456TV08
Description
MEMS CMOS OSC
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
6.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VDFN
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)