DSC1001CC5-024.5760 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 3.791
Datasheet
24.576 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1001CC5-024.5760
DigiKey Part Number
150-DSC1001CC5-024.5760-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001CC5-024.5760
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
8mA
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)