DSC1001BI5-050.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1001BI5-050.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1001BI5-050.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001BI5-050.0000T
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
10.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)