DSC1001BE1-080.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1001BE1-080.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001BE1-080.0000T
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
80 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
16.6mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)