DSA6301JL3AB-054.0000VAO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DSA6301JL3AB-054.0000VAO is not available
DSA6301JL3AB-054.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6301JL3AB-054.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6301JL3AB-054.0000VAO
Description
OSC MEMS -40C-85C, 50PPM, 3.2X2.
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA (Typ)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V