DSA6151MA2B-050.0000VAO is available for purchase but is not normally stocked.
Microchip Technology
In Stock: 790
Datasheet
In Stock: 0
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VFLGA
DSA6151MA2B-050.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6151MA2B-050.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6151MA2B-050.0000VAO
Description
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 50MHZ, 2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Packaging
Bag
Package / Case
4-VFLGA
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V