DSA6011JL3B-012.0000VAO is available for purchase but is not normally stocked.
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VLGA
DSA6011JL3B-012.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6011JL3B-012.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6011JL3B-012.0000VAO
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DSA6011JL3B-012.0000VAO Models
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Packaging
Tube
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V