DSA6011AL1B-032K768TVAO is available for purchase but is not normally stocked.
Microchip Technology
In Stock: 800
Datasheet
32.768 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VDFN Exposed Pad
DSA6011AL1B-032K768TVAO
DigiKey Part Number
150-DSA6011AL1B-032K768TVAOTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-DSA6011AL1B-032K768TVAOCT-ND - Cut Tape (CT)
150-DSA6011AL1B-032K768TVAODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6011AL1B-032K768TVAO
Description
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 32.768KH
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V