CDLL5250D/TR
DigiKey Part Number
150-CDLL5250D/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDLL5250D/TR
Description
DIODE ZENER 20V DO-213AA
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 20 V ±1% Surface Mount DO-213AA
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 15 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 200 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±1%
Supplier Device Package
DO-213AA
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms