APT20M20JLL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
IXYS
In Stock: 0
Similar
IXYS
In Stock: 812
Datasheet
N-Channel 200 V 104A (Tc) Chassis Mount ISOTOP®
APT20M20JLL
DigiKey Part Number
APT20M20JLL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APT20M20JLL
Description
MOSFET N-CH 200V 104A ISOTOP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
20mOhm @ 52A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 2.5mA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
110 nC @ 10 V
Packaging
Tube
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6850 pF @ 25 V
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
FET Type
Supplier Device Package
ISOTOP®
Technology
Package / Case
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Base Product Number
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C