APT20M11JFLL
DigiKey Part Number
APT20M11JFLL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APT20M11JFLL
Description
MOSFET N-CH 200V 176A ISOTOP
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 200 V 176A (Tc) Chassis Mount ISOTOP®
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
11mOhm @ 88A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 5mA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
180 nC @ 10 V
Packaging
Tube
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
10320 pF @ 25 V
Mounting Type
Chassis Mount
FET Type
Supplier Device Package
ISOTOP®
Technology
Package / Case
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Base Product Number
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C