30KPA51CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 1.494
Datasheet
YAGEO
YAGEO
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA51CE3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA51CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA51CE3/TR13
Description
TVS DIODE 51VWM P600
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
53.73V