30KPA270AE3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA270AE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA270AE3/TR13
Description
TVS DIODE 270VWM 436.2VC P600
Detailed Description
436.2V Clamp 69.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
69.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
270V
Voltage - Breakdown (Min)
301.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
436.2V