30KPA156AE3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA156AE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA156AE3/TR13
Description
TVS DIODE 156VWM 245VC P600
Detailed Description
245V Clamp 123.7A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
156V
Voltage - Breakdown (Min)
174.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
245V