30KPA108E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA108E3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA108E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA108E3/TR13
Description
TVS DIODE 108VWM P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Through Hole
Unidirectional Channels
1
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
108V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
113.67V