25LC320-E/SN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 2.974
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 2.774
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
onsemi
onsemi
In Stock: 807
STMicroelectronics
STMicroelectronics
EEPROM Memory IC 32Kbit SPI 2 MHz 8-SOIC
25LC320-E/SN
DigiKey Part Number
25LC320-E/SN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC320-E/SN
Description
IC EEPROM 32KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25LC320-E/SN Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
2 MHz
Packaging
Tube
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)