15KPA90E3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA90E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA90E3/TR13
Description
TVS DIODE 90VWM P600
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
94.77V