15KPA54CAE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 584
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
YAGEO
YAGEO
Comchip Technology
87.7V Clamp 172.2A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA54CAE3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA54CAE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA54CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 54VWM 87.7VC P600
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
172.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.7V