MFTC-6CNR5001
DigiKey Part Number
5358-MFTC-6CNR5001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFTC-6CNR5001
Description
CONICAL REACH 0.1MMX5MM MFTC FOR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Soldering Tip Conical For CV-H9-MFH, MX-H9-MFH
Category
Tip Shape
Conical
Manufacturer
Metcal
Length
0.197" (5.00mm)
Series
Diameter
0.039" (1.00mm)
Packaging
Box
Temperature Range
675°F (357°C)