MF25F-3651BTR
DigiKey Part Number
2997-MF25F-3651BTR-ND - Tape & Reel (TR)
2997-MF25F-3651BCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF25F-3651BTR
Description
RES MF 1/4W 3K65 0.1% 25PPM T/R
Customer Reference
Detailed Description
3.65 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)