MF25-8452FTR
DigiKey Part Number
2997-MF25-8452FCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF25-8452FTR
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
84.5 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)