MF25-4222FTR
DigiKey Part Number
2997-MF25-4222FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2997-MF25-4222FCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF25-4222FTR
Description
RES MF 1/4W 42.2K 1% T/R
Customer Reference
Detailed Description
42.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)