CR01473J
DigiKey Part Number
2997-CR01473JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR01473J
Description
RES SMD 47K OHM 5% 1W 2512
Customer Reference
Detailed Description
47 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CR01473J Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)