3QHTF57-48.012-PD
DigiKey Part Number
5672-3QHTF57-48.012-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHTF57-48.012-PD
Description
48.012 MHz XO 3.3V 7.0X5.0 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
48.012 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)