3QHTF53-165.7232-PD
DigiKey Part Number
5672-3QHTF53-165.7232-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHTF53-165.7232-PD
Description
165.7232 MHz XO 3.3V 5.0X3.2 PD
Customer Reference
Detailed Description
165.7232 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
29mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)