3QHTF53-11.155-PD
DigiKey Part Number
5672-3QHTF53-11.155-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHTF53-11.155-PD
Description
11.155 MHz XO 3.3V 5.0X3.2 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
11.155 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
22mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)