3QHTF32-67.100-PD
DigiKey Part Number
5672-3QHTF32-67.100-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHTF32-67.100-PD
Description
67.1 MHz XO 3.3V 3.2X2.5 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
67.1 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)