3QHTF22-7.030-PD
DigiKey Part Number
5672-3QHTF22-7.030-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHTF22-7.030-PD
Description
7.03 MHz XO 3.3V 2.5X2.0 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
7.03 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
21mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)