3QHTF21-75.4375-PD
DigiKey Part Number
5672-3QHTF21-75.4375-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHTF21-75.4375-PD
Description
75.4375 MHz XO 3.3V 2.0X1.6MM PD
Customer Reference
Detailed Description
75.4375 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)