3QHTF21-4.655-OE
DigiKey Part Number
5672-3QHTF21-4.655-OE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHTF21-4.655-OE
Description
4.655 MHz XO 3.3V 2.0X1.6 MM OE
Customer Reference
Detailed Description
4.655 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
21mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)