25QHTF57-2.080-PD
DigiKey Part Number
5672-25QHTF57-2.080-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHTF57-2.080-PD
Description
2.08 MHz XO 2.5V 7.0X5.0 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
2.08 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
21mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)